Наш тeлефон: +38 (044) 537-04-49, (044) 538-13-76, (050) 330-42-74 г. Киев

Пропонуємо Вашій увазі геосинтетичні матеріали з міжнародним сертифікатом якості ISO-9002 ГЕОРЕШІТКА

georeshetka_1georeshetka_2| Застосування георешіток
|
Встановлення георешітки
| Георешітки при укріпленні укосов і схилів
| Георешітки для укріплення мостів і шляхопроводів, а також трубопроводів
| Використання георешітки при будівництві залізниці
| Георешітки при укріпленні різного роду водотоків

 

ЗАСТОСУВАННЯ ГЕОРЕШІТОК

Георешітка — комплексна технологія, що дозволяє запобігати зсуву, просіданню, розтріскуванню конструкції, вимивання і ерозії та дозволяє успішно боротися з явищем морозного пучення, неминучим в пилуватих грунтах, здійснює дренаж зайвої води. Застосування георешітки дозволяє значно зменшити товщину насипу шляхом її армування, а також активно використовувати дешеві місцеві будівельні матеріали і навіть відходи та грунт.

georeshetka_3

Георешітка застосовується для протиерозійного захисту укосів, захисту конусів шляхопроводів, будівництва підпірних стінок, армування слабких основ. Стінки вічок мають тиснену поверхню для збільшення тертя із заповнюючим матеріалом і перфорацію для поліпшення дренуючих характеристик конструкції. Георешітка постачається в модулях площею 14.5 м 2 (в робочому положенні). Георешітка дозволяє виконувати роботи по монтажу в діапазоні температур від -40° С до +60° С, нейтральна до агресивних середовищ, екологічно безпечна.

Георешітка зручна для зведення підпірних стін різної висоти і з будь-яким кутом закладення. Модулі георешітки легко вкладаються один на одного. Вічка заповнюються щебенем або піском з пошаровим ущільненням.

Георешітка застосовується для армування основи дороги, будівництва дорожнього одягу, як несучий шар для майданчиків різного призначення і фундаментів, розташованих на слабких грунтах; для захисту водопропускних систем, причалів і берегів від розмивання; для протиерозійного захисту конусів мостів і виходів трубопроводів, утримання родючого грунту на крутих укосах; зведення «зелених» підпірних стін. Поряд з підвищенням міцнісних характеристик земляних споруд і дренажу, застосування георешітки дозволяє добитися природних плавних і естетично бездоганних ліній при плануванні ландшафту.

georeshetka_4

Конструкція зміцнення укосів є суцільним килимом з модулів георешітки, вічка якої заповнюються щебенем на конусах шляхопроводів або рослинним грунтом, з подальшим посівом насіння багатолітніх трав, на укосах виїмок або насипів.

Георешітка ефективна при будівництві доріг на слабких основах. Георешітка, заповнена грунтом, як гнучка плита, розподіляє навантаження від насипу на слабку основу і забезпечує рівномірне осідання всієї споруди.

ГЕОРЕШІТКИ широко використовуються в цивільному будівництві у всьому світі. Вироблені на основі високоміцного поліетилену і поліпропілену. Принцип дії зчеплення зернистого матеріалу з вічками решітки. Це заклинювання дозволяє решітці чинити опір горизонтальному зрушенню насипу, тим самим мобілізувати несучу здатність м'якого грунту. Георешітки застосовуються як армуючий матеріал на рихлих неоднородних грунтах для автомобільних і залізних доріг, в місцях стоянок, на посадочних майданчиках, а також для армування засад моста, схилів і земляних гребель.

Георешітка широко застосовується для армування грунтів в транспортному, гідротехнічному та інших галузях сучасного будівництва. Завдяки великій несучій здатності і порівняно малій деформації георешітка може бути використана для:

georeshetka_5

· фіксації подушки різних видів дорожнього покриття

· зміцнення укосів і фіксації схилів підвищеної крутості

· зміцнення прибережної зони водоймищ і русел малих водотоков

· фіксації укосів конусів залізничних колій

· споруди підпірних стін

В результаті використання георешітки значно знижується вартість будівництва і збільшується надійність конструкцій. Георешітка являє собою сотову конструкцією з поліетиленових стрічок завтовшки 1,5 мм, що скріпляють між собою в шаховому ладі зварними високоміцними швами. При розтягуванні в робочій площині утворює стійкий горизонтально і вертикально каркас, який призначений для фіксації наповнювача (грунт, кварцовий пісок, бетон і тому подібне).

Матеріал, з якого зроблена георешітка нейтральний до агресивного середовища, нетоксичний, стійкий до ультрафіолетового випромінювання, масло-лугостійкий, стійкий до грунтового середовища, до прісної і солоної води, що зберігає його характеристики впродовж багатьох років експлуатації.

Транспортується в складеному стані і займає малий об'єм.

Встановлення георешітки

Кріплення георешіток на поверхнях схилів виконують за допомогою Г-подібних анкерів 12-16 мм завдовжки 0,6-1,2м, виготовлених із сталі або високоміцних пластикових матеріалів. Анкери встановлюються по контуру кожної георешетки для забезпечення її правильного розтягування у вигляді прямокутника.

Між георешітками і поверхнею грунтового укосу (у випадках заповнення каркаса щебенем) вкладають розділовий і дренуючий прошарок з нетканого геотекстиля щільністю 200-400 г/м.

Як заповнювач вічок георешіток застосовують грунт, щебінь і бетон морозостійкістю не нижче М200.

Технічні характеристики

Розміри модуля: ширина від 2,45 м до 2,60 м
довжина від 5,75 м до 12,45 м
висота від 0,05 м до 0,2 м

Площа в розтянутому стані:

14,58 м2

Номінальна товщина стрічки:

1,5 мм (+/- 0,1 мм)
Диігональ вічка, м 0,2 м; 0,3 м; 0,4 м; 0,6 м
Вага модуля, кг от 6 кг до 32 кг
Розривне навантаження стрічки: не менше 40kN/пог. м.
Видовження при розриві, % 50

Розривне навантаження зварного шва:

не менше 50% від міцності стрічки
Температура монтажу: від -40 до +60 °С

Георешітки при укріпленні укосів і схилів

georeshetka_6

Георешітки використовують для забезпечення загальної та місцевої стійкості.

Для забезпечення загальної стійкості укосів з георешіток використовують в тілі укосу як армуючих прошарків.

Для забезпечення місцевої стійкості укосів і схилів за допомогою георешітки використовують різні заповнювачі: рослинний грунт з посівом трав, щебінь або гравій, монолітний бетон.

Основною перевагою технології застосування георешітки є можливість зміцнення матеріалом-заповнювачем схилів такої крутості, при якій цей матеріал на схилі самостійно не утримується.

 

Георешітки для укріпления поверхні конусів мостів і шляхопроводів, а також при укріпленні трубопроводів.

Останнім часом найбільшого поширення набув наземний тип прокладання газопроводу. Він дозволяє уникнути тих недоліків, які виникають при підземному прокладанні газопроводів.

Проте цей спосіб будівництва має недолік, який полягає в ерозійному руйнуванні укосів обвалування газопроводу що виникає в результаті дії води і вітру. Для захисту газопроводу були розроблені наступні конструкції:

·   Зміцнення укосів за допомогою геотекстиля з насінням багатолітніх трав;

·   Насадження дерев і чагарників на вузлах виходу газопроводу;

· Зміцнення трубопровідного насипу газопроводу за допомогою грунтозаповнюючих контейнерів з геотекстиля з обсипанням торфо-піщаною сумішшю.

Застосування даного типу конструкції на складних ділянках повітряних переходів і лінійної частини обвалування газопроводу дозволило значно поліпшити технічні й експлуатаційні показники. Термін експлуатації без ремонту обвалування газопроводу був значно продовжений. Окрім поліпшення експлуатаційних властивостей газопроводу технологія вживання георешіток дозволила стабілізувати насип обвалування.

У конструкції зміцнення передбачається закріплення насипу за допомогою георешітки по всій площі обвалуввння. Засипка георешітки в нижній частині обводненого укріплення здійснюється щебенем. По верхній частині георешітка засипається торфо-піщаною сумішшю з посівом багатолітніх трав. Закріплення георешітки проводиться за допомогою металевих анкерів і поліпропіленового троса. Застосування троса дозволяє рівномірно розподілити навантаження і значно підвищити надійність конструкції.

Більш ніж дворічний досвід спостереження показав, що застосування технології при зміцненні укосів обвалування дозволяє повністю уникнути розмивів нижньої частини обвалування газопроводу в період весняного паводку і осіннього бездоріжжя та забезпечує захист від кліматичних дій: вітру, дощу, хвилі, морозного пучення і т. п.

Окрім зміцнення укосів обвалування газопроводів технологія при прокладанні трубопроводів застосовується для наступних випадків:

· Укрепление подводных переходов трубопроводов; georeshetka_7

· Зміцнення насипів майданчиків переробки газу (УКПГ), нафти і компресорних станцій;

· Зміцнення укосів і насипів кранових вузлів;

· Будівництво тимчасових і постійних під'їзних автодоріг до газопроводу, кранових вузлів, компресорних станцій, майданчиків УКПГ та ін.;

· Зміцнення підводних переходів нафтогазопроводів;

· Зміцнення полиць і укосів газопроводу при прокладанні в гірській місцевості;

· Будівництво підпірних стін насипів компресорних станцій і майданчиків УКПГ;

· Армування грунтових насипів на торф'яній основі під бурові та інші майданчики;

· Гнучкі навантаження для трубопроводів;

· Зміцнення водоперепусків і водотоків при проходженні через трасу трубопроводу.

В процесі монтажу окремі секції зшивають за допомогою пневмообладнання спеціальними скрепками, внаслідок чого утворюється єдина конструкція укріплення, що рівномірно розподіляє діюче навантаження. Закріплення георешітки на поверхні здійснюють за допомогою спеціальних анкерів — стержнів з кліпами, а також анкерних тросів.

Вживання тих або інших анкерів призначають залежно від умов вживання георешетки: крутизна укосу, власна вага конструкції укріплення і т. д.

Використання георешітки при будівництві залізниць

В даний час в багатьох країнах світу георешітки успішно застосовують при будівництві залізниць. В основному їх використовують для армування грунтів земляного полотна, а також для зміцнення укосів. Якщо в основі залізничної колії залягають слабкі органічні або органомінеральні грунти, залишкові деформації яких накопичуються протягом тривалого часу, то виникає необхідність періодичного проведення ремонтних робіт, пов'язаних з підйомом шляхів. В цьому випадку для розподілу навантаження від рухомого складу на велику площу в підбаластний шар поміщають георешітки із заповнювачем.

georeshetka_8

Застосування георешіток проводиться як суцільна подушка фундаменту для залізничної колії на слабких і стискувальних грунтах. В основі цієї ділянки залягають мули і сапропелі.

Після вкладання георешіток значно зменшується осідання земляного полотна, і, в свою чергу, значно скорочуються роботи по вирівнюванню земляного полотна.

На залізницях часто зустрічаються розташовані у виїмці ділянки, в основі яких залягають мули; при цьому існує напірний градієнт, під дією якого відбувається вимивання мулу і утворення порожнеч в земляному полотні. У зв'язку з цим, на таких ділянках застосовують георешітки, а також, дренажну конструкцію і поліефірні геосітки.

Встановлено, що геосинтетичний матеріал, відомий під назвою георешітки, забезпечує підвищення стійкості рейкового шляху. Встановлено також, що підвищена жорсткість і несуча здатність додаткового композитного шару «підбаласт+георешітка», вкладеного поверх земляного полотна з глинистого грунту, призводить до зниження напруги, що виникає під дією транспортних навантажень.

Однією з перспективних конструкцій для об'ємного армування є георшітки з вертикальними стінками, яка володіє важливими властивостями:

· високою водопроникністю;

georeshetka_9

· високими фізико-механічними властивостями:

· міцністю;

· низькою матеріаломісткістю;

· стійкістю до дії погодно-кліматичних гідрологічних чинників;

· довговічністю і екологічною безпекою;

· обмежує зсувні деформації і укріплює грунти, створюючи єдину структурну масу, яка витримує великий тиск.

Застосування георешіток в залізничному будівництві в армованому баласті замість традиційних конструкцій:

· істотно знижує швидкість осідання і знаходиться на рівні відповідному жорсткій основі;

· підвищує жорсткість конструкцій і приводить до зменшення пружних деформацій;

· полегшує ремонтні роботи;

· скорочує трудові витрати за експлуатації земляного полотна і шляху в цілому, його капітального ремонту;

· скорочує терміни будівництва.

Георешітки при укріпленні різного роду водотоків — штучних і природних.

За допомогою георешіток укріплюють канали, кювети, канави, а також малі гідротехнічні споруди — перепади, бистротоки, водобійні колодязі. Залежно від швидкостей течії вічка георешіток можуть бути заповнені дерном, щебенем, галькою, а також монолітним бетоном.

В процесі монтажу окремі секції георешіток зшивають за допомогою пневмообладнання спеціальними скрепками, внаслідок чого утворюється єдина конструкція укріплення, що рівномірно розподіляє діючі навантаження. Закріплення георешітки на поверхні здійснюють за допомогою спеціальних анкерів — стержнів з кліпами, а також анкерних тросів. Застосування тих або інших анкерних кріплень призначають залежно від умов застосування георешітки.

Основною перевагою георешіток є їх гнучкість і, у зв'язку з цим, стійкість конструкції до локальних зрушень грунтів укосу, без руйнування.

georeshetka_10    georeshetka_11   georeshetka_12   georeshetka_13

Конструкція укріплення георешітки однієї і тієї ж споруди може включати різні заповнювачі. Так, наприклад, при зміцненні каналів в межі міста, в тій частині конструкції, яка знаходиться у воді, використовують як заповнювач монолітний бетон, а вічка, розташовані вище уріза води, заповнюють дерном або рослинним грунтом з посівом трав для надання конструкції привабливішого зовнішнього вигляду.

Для укріплення ярів і русел річок використовують, як правило, георешітки з крупним вічком та з рослинним заповнювачем. Георешітка перешкоджає вимиванню грунту і зберігає, таким чином, рослинність. Після завершення розвитку рослинного покриву георешітка стає практично невидима.

© Геопром 2003-2019. Киев. Украина. Габионы

сайт создан в McSite